Haber

Hakem Akademisi Elite CORE kampı düzenlendi

Hakem Akademi Seçkin CORE kampı, TFF Riva Hasan Doğan Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hakem Akademisi’nin bir parçası olan ve UEFA’nın ‘Centre of Refereeing Excellence (CORE)’ projesi kapsamında başlayan CORE eğitiminin kamp aşaması, Hakem Akademisi Danışmanı koordinasyonunda ilk kez CORE kamplarında gerçekleştirildi. Oğuz Sarvan 25-27 Ocak 2023’te TFF Riva Tesislerinde. 9 Wonder League hakeminin katılımıyla gerçekleştirildi.

Süper Lig hakemlerinin de yer aldığı seçkin CORE eğitimi kapsamında;

UEFA antrenmanlarında aktarılan son talimatlar yerel kliplerle çeşitlendirilmiş ve mümkün olduğunca analiz ve sohbet ortamı oluşturularak farklı eğitmenler tarafından katılımcılara aktarılmıştır.

Hakem Akademisi kapsamında; Hakemlerin bireysel gelişimini ve farkındalığını artırmak amacıyla Dr. Beden dili Sema Özer Özdemir, Dr. Ertan Görgü katılımcı hakemlerimize bağlantılı bahisler konusunda eğitim verdi.

Saha uygulamalarından yola çıkılarak oluşturulan durumlardan yola çıkılarak ilgili durumlar için hakemlerin verdiği kararlardan alınan görüntüler ile oluşturulan görüntü analizi ve geri bildirim çalışmaları ile hakemlerin performansları daha detaylı incelenmiştir. Ayrıca hakemlerin bireysel gelişimi ve analizi için değerli bir çalışma fırsatı yaratılmıştır.

Elite CORE programının son aşaması, ligimizde görev alacak hakemlerin ilk maçlarında izlenmesi ve bu maçları onlarla birlikte analiz ederek geri bildirim sağlamasıyla tamamlanacak. Bu uygulama Elite CORE kursunun kamp aşamasından sonra görev alan 2 hakem için yapılmış olup, diğer katılan 7 hakem için ilk maçlarında antrenörler tarafından yapılacaktır. – İSTANBUL

altunhisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu