Haber

Alaçam güreşlerinde başpehlivan Yusuf Can Zeybek

– Alaçam güreşlerinde başpehlivan Yusuf Can Zeybek

SAMSUN – Samsun Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen 4. Klasik Yöresel Eserler Ziraat Şenliği ve Yağlı Güreş Güreşlerinde Yusuf Can Zeybek başpehlivan oldu.

Geyikkoşan’da düzenlenen Yöresel Ürünler Tarım Şenliği ve Yağlı Güreş Güreşlerine bine yakın pehlivan katıldı. Güreş alanı girişinde kurulan yöresel eserler standında bayanlar hünerlerini sergiledi.

Çetin güreşlere 70 başpehlivan katıldı. Kırkpınar finalistleri İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek yarı finalde karşı karşıya geldi. Rakiplerini mağlup eden Yusuf Can Zeybek ile Osman Yıldız finalde karşılaştı. Yusuf Can Zeybek yarışmayı kazanarak başpehlivan oldu. Güreşte yaralanan ve yaralananlara sağlık ekipleri müdahale etti. Ağalık yarışmasına 20 iş adamı katıldı. Ağalık, 2 milyon 755 bin TL ile Turgut Şahin’in mevcut şebekesinde kaldı.

Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, “Yöresel eserler, ziraat şenliği ve yağlı güreşler yapıyoruz. Asıl amacımız tarım. Bize özel yöresel eserlerimiz var. Ancak sadece tarım şenliği olarak yapsak olmaz. Yanına yağlı güreşi de koyduk seyirci stada gelsin diye.” geçmek zorunda olduğu için önce stantlarımızı ziyaret ediyor. Aktifiz” dedi.

dernekpazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu